ازن ( اوزن-اوزون- اوزن)‌ تراپي به انگليسي: (Ozone therapy) يا اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن)‌ درماني به روش درماني‌اي گفته مي‌شود که جزو پزشکي جايگزين حساب مي‌شود و در اين روش درماني براي بهبودي بعضي از بيماري‌ها گاز يا مايع يا محلول ازون( اوزن-اوزون- ازن)‌دار را از طريق خوراکي، تزريقي، پوستي وارد بدن بيمار مي‌کنند. معمولاً از اين روش براي درمان بيماري‌هاي سرطان، ايدز، اسکلروز چندگانه استفاده مي‌شود.
ازون( اوزن-اوزون- ازن)‌درماني داراي ويژگي باکتري‌کشي، قارچ‌کشي و بازدارندگي رشد ويروسي است و مولکول اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) به عنوان ضدعفوني‌کنندهيزخم‌ها و معالجهي بيماري‌هاي باکتريايي و قارچي استفاده مي‌شود.

روش‌هاي متداول اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) درمانی عبارتند از :

 

اگر معمولاً براي وارد کردن ازون( اوزن-اوزون- ازن) به بدن از روش‌هاي متنوعي استفاده مي‌شود که در زير تعدادي از آنها ذکر مي‌گردد.
2. دريافت 50 تاML 100 از خون بيمار و تزريق ازون( اوزن-اوزون- ازن) به آن و باز تزريق خون به خود بيمارAHT که اين کار خون را از باکتري‌ها و بيماري‌هاي عفوني ناشي از [ميکوپلاسما] عاري مي‌سازد.

 1. وارد کردن مستقيم اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) به جريان خون از راه تزريق وريدي DIV(DIRECT INTRAVENOUS)است در مورد اين روش تحقیقات گسترده ایی در روسیه و المان انجام شده که احتمال آمبولي گازي با اکسیژن 100% را کاملا رد مي‌کنند که طرفداران اين روش را هر روز در جهان افزایش میدهد و بنام روش هاوارد رابینس معروف است و اين روش را درست و مفيد مي‌دانند
 2. وارد کردن جريان گاز ازون( اوزن-اوزون- ازن) به کولون از راه مقعد يا واژن است معمولاً ازون( اوزن-اوزون- ازن) درماني به روش تزريق مقعدي يا واژني به مدت 30ثانيه، يک تا سه بار در روز در هفتهي اول انجام مي‌شود، از راه لولهي بسيار باريکي که وارد حفرهي مورد نظر مي‌شود، بيش از نيم ليتر ازون( اوزن-اوزون- ازن) خالص به صورت مرطوب وارد مي‌گردد اين گاز سپس از ديوارهاي [روده] جذب جريان خواهد شد. اين فرايند بدون درد بوده و موجب تقويت نيروي حياتي و احساس نشاط و سرزندگي مي‌گردد که ناشي از اکسيژنه شدن و تغذيه خون است.
 3. تزريق گاز اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) در گوش است
  6. اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن)ه کردن آب و نوشاندن آن به بيمار است که در درمان بيماري‌هاي لثه، زخم‌هاي دهان، برفک دهان، زخم‌ها، سرماخوردگيها و [آنفولانزا] و بيماريهاي ويروسي کمک مي‌کند. نوشيدن آب ازون( اوزن-اوزون- ازن) دار همچنين سطح کلي اکسيژن بدن را افزايش داده و موجب تسريع فرايندهاي بهبود مي‌شود.
 4. جذب ازون( اوزن-اوزون- ازن) از طريق پوست است که دوش ازون( اوزن-اوزون- ازن) ناميده مي‌شود و استفاده از بخار اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن)ه نيز در سراسر دنيا توسط متخصصين زيبايي، متخصصين [ستون فقرات] ، ماساژ درمان‌ها و ساير متخصصين و پزشکان صورت مي‌گيرد
  8. استفاده از روغن زيتون اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن)‌دار شده‌است. مي‌توان يک قاشق چاي خوري روغن زيتون اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن)ه را يک يا دو بار در روز مصرف کرد تا بدن مقدار دايم و يکنواختي از ازون( اوزن-اوزون- ازن) را دريافت کند.

درمان بيماري‌ها:
اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) در درمان بيماري‌هاي زير ممکن است مؤثر باشد و تأثير مثبت بگذارد:

 1. بيماري‌هاي قلبي و عروقي، عروق مغز، “تصلب شرايين” به طور عمومي، و “هايپرکلسترومي” و بازگرداني سرعت “گردش خون” به حالت عادي و درد آنژين صدري را تسکين مي‌دهد و عملکرد و جريان خون مغز را بهبود مي‌بخشد.
 2. تأثير در درمان تومورهاي سرطاني، “لنفوم” و “سرطان خون” بدون استفاده از جراحي، تابش يا ،شيمي درماني ممکن است
  3. اشکال گوناگون “روماتوئيد” و “آرتروز کولاژن”
 3. آلرژي‌ها و بیماری خود ایمنی های خود ایمنی و کمک به درمان بیمادان سرطانی تحت شیمی درمانی و سربازان جنگ شیمیایی.
  5. معکوس کردن روند پيري
 4. بهبود “مولتيپل اسکلروزيس”، و ساير بيماريهاي عصبي
 5. بهتر شدن فقدان عملکرد مغز در بيماري “آلزايمر” و کهولت و بيماري “پارکينسون”
 6. استفاده خارجي در معالجهابسه و جوش،سوختگي، زخمهاي پا، زخمهاي باز، اگزما، قارچ و ديگر مشکلات پوستي
 7. دميدن ازن( اوزن-اوزون- اوزن) از مقعد، براي کوليت، پروستات، آنال فيشر، کانديدياسيس، دميدن واژينال اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) بسيار مؤثر در کانديدياسيس و ساير عفونت‌هاي قارچي، تريکاميوناسيس و ساير فرم‌هاي واژينيت مؤثر مي‌باشد.
 8. دميدن در مثانه بسيار مؤثر در بهبود التهاب مثانه،فيستول مثانه و سرطان مثانه
 9. روند درمان ايدز، هرپس، هپاتيت مونوکلئوز و سيروز کبدي
 10. گاهي براي “دوپينگ” ورزشي از روش‌هاي اوزن‌درماني استفاده مي‌شود
 11. مضرات و آسيب‌ها
 12. در بعضي از نشريات علمي مواردي را به عنوان مضرات ازون( اوزن-اوزون- ازن)‌درماني ذکر کرده‌اند از جمله امکان آزاد کردن راديکال آزاد در خون بيمار يکي از مشکلات اين روش است.و همچنين استفاده بيش از حد يا دوزهاي بالا ممکن است موجب ايجاد آسيب‌هاي جدي در سلول‌هاي خون و بدن شود.

 

تاثیر اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) بر روی پوست

تاثیرات مثبت اکسیژن زایی بیماری خود ایمنی از شرایط پوست شناختی است که مدت هاست  مورد توجه قرار گرفته و زمینه را برای کاربرد درمانی اکسیژن ما فوق فشار فراهم کرده اند . اکسیژن توانایی انتشار در بافت ها و منع رشد باکتری های بی هوازی و پرورش محتوای اکسیژن بافت های درمان شده را دارد . بنابراین می تواند از شدت محرومیت اکسیژن بافت ها بکاهد .

با این حال ازن( اوزن-اوزون- اوزن) بعنوان یک مولفه سازن( اوزن-اوزون- اوزن)ده افزوده ، دارای خصوصیاتی است که به وضوح فراتر از کاربرد اکسیژن به تنهایی می باشد.

 

دو خاصیت ذکر شده عبارتند از :

۱ . گستره وسیع تری از فعالیت کشنده پاتوژن ها

۲ . افزایش قطر عروق خونی مویرگ ها و تحریک بیشتر جریان خون در بافت ها با کلیه منافع جانبی شامل قابلیت دسترسی بیشتر مواد غذایی و مولفه تطبیق ایمنی شناختی و دفاع .

 

شرایط درمانی خارجی بهره برداری شده اکسیژن درمانی

با توجه به کاربردهای ازن( اوزن-اوزون- اوزن) / اکسیژن ، می توانیم شرایط متداول زیر را که بطور موثری تحت تاثیر این دارو درمانی منحصر به فرد چه به تنهایی و چه در ارتباط با دیگر مشخصه ها مورد استفاده قرار گرفته اند که به شرح زیر است :

زخم های عفونی

این دسته بندی از زخم هنوز به حالت مزمن ناشی از ترکیب هماهنگی گردش خون و حملات شدید عفونت زا نرسیده است . در حقیقت ، این دسته بندی از زخم ممکن است به سادگی پس از یک عمل جراحی نمود یافته وبطور بالقوه مستعد عفونت باشد.

ازن( اوزن-اوزون- اوزن) درمانی موضعی در چنین مواردی ممکن است به تنهایی باز دارنده ( پیشگیری کننده ) باشد و از یک سو با هدف پیشرفت جریان خون و از سوی دیگر منع رشد و ازدیاد ارگانیسم های عفونت زا صورت گرفته باشد.

 

زخم های درحال بهبودی ضعیف

مهار و کنترل زخم هایی به کندی رو به بهبود پیش می روند به طور نا امید کننده ایی مشکل به نظر می رسد . برخی از این زخم ها درخور بازگشت هستند ، بنابراین استراژی های درمانی حالت تهاجمی تری به خود گرفته اما الزاماً تاثیر گذار به نظر نمی رسند .

بطور کلی ، چنین زخم هایی که به کندی التیام می یابند به واسطه کهنگی بهبودی شان به تعریف خود مقروض هستند . این کاهش سرعت در التیام زخم ها از حضور انواع ترکیبی ارگانیسم های مزاحمی ناشی می شود که در پناه زخم ها قرار گرفته اند . ارگانیسم های زنده به طور پیوسته در تماس با پاتوژن ها می باشند ، اینها تحت شرایط مناسب می توانند بطور انگل وار تکثیر شده تا به خلق شرایط بیمارگونه بپردازن( اوزن-اوزون- اوزن)د . انواع متفاوت بسیاری از پاتوژن ها ممکن است در برگیرنده طیف وسیعی از تنوع عفونت زا باشند .

باکتری های بی هوازی – باکتری هایی که برای تکثیر نیاز به اکسیژن ندارند ( مثل باکتری مانندها ، کلوستریدیوم ، استرپتوکوک ) ممکن است به طور مسموم کننده ای در سطوح عمیق تر پوست فعال شده ، نسبت به تاثیرات التیام بخش اکسیژن ایزوله گردند. باکتری های بی هوازی مسئول بسیاری از عفونت های ویرانگر می باشند که عموماً تحت عنوان قانقاریا شناخته می شوند . از سوی دیگر باکتری های هوازی با لایه های روپوستی ساختگی شناسایی میشوند . با این وجود زمانی که لایه بعدی از بین میرود آنها در فرآیندهای عفونت زا با نفوذتر جلوه می کند . ( مانند روپوست استافیلکوکوک ، Corynebacteria ، Propionobacteria )

تزریق اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن)

تزريق کورتون داخل مفصلي يا تزريق اطراف بافتها و تاندونهاي آسيب ديده، روشي است که ساليان متمادي بعنوان روش موثري در کاهش درد و التهاب و درمان بيماران مبتلا به دردهاي عضلاني اسکلتي کاربرد داشته و دارد.

کورتون بعنوان يک داروي جادويي امروزه در بسياري از درمانهاي پزشکي جايگاه بي رقيبي دارد و بندرت داروهاي ديگر توانسته اند جايگزين مناسبي براي درمان با اين داروي نه چندان سالم باشند . افزايش فشار خون، بالا رفتن قند خون، ضايعات پوستي، مشکلات قلبي، چشمي و نارسايي غده فوق کليوي از عوارض استفاده از کورتون مي باشد که معمولا در مصرف مزمن اين دارو ايجاد مي شود.
تلاشهاي پزشکي بر يافتن جايگزين هاي موثر براي اين دارو، استفاده از گاز ازون( اوزن-اوزون- ازن) را بعنوان روشي سالم در درمان دردهاي مفصلي و عضلاني مطرح نموده است. استفاده از اين گاز در پزشکي از حدود سي سال پيش در درمان بيماريهاي مقاوم گوارشي شروع شد و امروزه از اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) تراپي در درمان بسياري از بيماريها، بهبودي زخمهاي مقاوم به درمان و درمان عفونتهاي مقاوم استفاده ميشود.

خصوصيات شيميايي گاز ازون( اوزن-اوزون- ازن) به نحوي است که تزريق غلظت خاصي از آن به داخل مفاصل و تاندونها، سبب کاهش التهاب و بهبودي بيماران ميگرد. فعال شدن سيستم ضد التهابي بدن و مهار آزاد شدن واسطه هاي التهابي در محل تزريق، تاثير ضد التهابي ازون( اوزن-اوزون- ازن) را از انواع مختلف کورتون بيشتر نموده است.

ازون( اوزن-اوزون- ازن) علاوه بر کاهش التهاب سبب تعديل سيستم ايمني و فعال سازي مکانيسم هاي ترميم بافت در محل تزريق مي گردد. ساييدگي زانو و آرتروز زانو از بيماريهاي شايعي است که بيماران مبتلا به آن جهت اجتناب از عمل جراحي راهکارهاي مختلفي را تجربه مينمايند . تزريق داخل مفصلي کورتون يا ژل هاي اسيد هيالورنيک و درمان زانو درد با ای پي آر پي از روشهايي است که تا کنون در درمان ارتروز زانو بکار برده شده است.
استفاده از تزريق داخل مفصلي اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) در مطالعات انجام شده و اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) درماني آرتروز زانو ، علاوه بر اثر ضد التهابي قوي، فعاليت سيستم بازسازي را در داخل زانو فعال ساخته و بهبودي سريع و قابل ملاحظه اي را در بيماران مبتلا به ارتروز زانو داشته است.
علاوه بر اين تزريق اين گاز با نيدل هاي بسيار کوچکي صورت مي گيرد و درد هنگام تزريق از روشهاي ديگر به مراتب کمتر است . خاصيت ضد ميکروبي گاز ازون( اوزن-اوزون- ازن) در حدي است که از آن در ضد عفوني کردن هوا و آب استفاده ميشود و به اين دليل شانس عفونت در اثر تزريق ازون( اوزن-اوزون- ازن) نسبت به روشهاي ديگر کمتر است.

علاوه بر مفصل زانو، در درمان دردهاي مفصلي عضلاني ديگر مانند التهاب تاندون آرنج، خار پاشنه، مچ دست و پا و شانه و هر ناحيه اي که قبلا از تزريق کورتون جهت درمان استفاده ميشده انجام تزريق گاز ازون( اوزن-اوزون- ازن) بعنوان جايگزين سالم و موثري مطرح گرديده و استفاده از آن بصورت روز افزون در حال افزايش است. استفاده از اين روش بعنوان گام موثري در کاهش مصرف کورتونهاي تزريقي درمان بيماران مراجعه کننده به کلينيکهاي درد بکار گرفته مي شود.

اعمال قبل از تزريق ازون( اوزن-اوزون- ازن)
شما بايد آرامش خودرا حفظ کنيد ممکن است نقاط تزريق کمي دردناک شود اما پزشکان براي کاهش اين درد از مسکن هاي بي حس کننده قبل و بعد از اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) استفاده مي کنند از داروهايي مانند ناپروکسين، آسپيرين وايبوپروفن حداقل دو روز قبل از انجام اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) استفاده نکنيد ممکن است قبل از تزريق براي شما داروهايي مانند تايلنول، ترامادول، ويکودن، نارکو ويا داورهاي ديگر تجويز شود و مصرف مکمل هاي روغن ماهي را دو روز قبل ازاوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) قطع کنيد. در صورتيکه به مسکن هاي قوي تر از تايلنول نياز داشته باشيد پزشک براي شما تجويز خواهد کرد .

اعمال بعد از تزريق ازون( اوزن-اوزون- ازن)
توصيه مي شود بيماران ازيک رژيم غذايي مناسب حاوي پروتئين و استراحت کافي استفاده کنند که به ريکاوري واحيا بعدازتزريق کمک ميکند بسياري ازبيماران به اشتباه بعدا زتزريق به سرعت به انجام تمرينات فيزيکي شديد ميپردازن( اوزن-اوزون- اوزن)د که اين کار اشتباهي است وروند بهبودي وساخت کلوژن را به تاخيرمي اندازد بهتر است دو روز استراحت داشته باشند و درصورت نياز ميتوانند 2تا 3هفته بعدا زتزريق بادقت کافي فعاليت هاي شديد و طولاني مانند ( اسکي، بسکتبال ، حاکي روي چمن و سطوح پيشرفته يوگا ) و حرکات پرشي را انجام دهند .
بسياري از بيماران براي کاهش التهابات تا دو روز پس از تزريق از پدهاي گرم و سپس کمپرس يخ و بالانگهداشتن براي اندام هاي تحتاني ( مانند پا ) استفاده ميکنند همچنين براي کاهش درد و التهابات از مواد و داروهاي طبيعي به غير از ايبوپروفن، آليو، مورتين، آسپيرين و يا داروهاي ضد التهاب بدون استروئيد ديگر مانند سلبرکس استفاده مي کنند متخصصين براي کاهش دردهاي شديد شل کننده عضلات يا داروي نارکوتيک را توصيه ميکنند بيماران ممکن است از مواد طبيعي مانند پماد کاپسايسين و… استفاده کنند اما بايد از مصرف روغن ماهي و مکمل هاي اين ماده تقريبا دو هفته بعد از انجام تزريق خودداري کنند پزشکان توصيه مي کنند براي تسريع در روند بهبودي بيماران ميتوانند از مکمل هاي غذايي خاصي در رژيم غذايي خود استفاده کنند.

 

 

فواید اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) درمانی

مطالعات اخیر عوارض قابل توجهی را از اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) گزارش نکرده اند به علاوه شما می توانید انتظار کاهش درد بلافاصله بعد از انجام تزریق را داشته باشید، غضروف ها و بافت های شما بازسازی میشوند این درمان می تواند روی زانو تاثیر بیشتری داشته باشد و باعث بهبودی آسیب دیدگی های مزمن ، بهبودی آسیب دیدگی های ورزشی و بهبودی کلی از درد مفاصل ، ماهیچه ها و اعصاب شود.
اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) درمانی می تواند در مفاصل، زیرپوست و داخل تاندون ها و ماهیچه ها تزریق شود پاسخگویی افراد به این درمان متفاوت است اما درشرایط خاص افراد به ۳ تا ۵جلسه برای درمان نیازدارند اکثر افراد بعد از انجام این روش با کاهش درد مواجه میشوند.

ازن( اوزن-اوزون- اوزن) درمانی در موارد مختلفی موفقیت آمیز بوده است.

مواردی نظیر:
۱- درمان درد مختلف بدن
۲- درمان دردهای شدید مفصل کمر و گردن
۳- آسیب دیدگی تاندون روتاتور کاف
۴- مشکلات و آرتروز لگن و زانو ( درمان لگن دراین روش کمتر نتیجه بخش است )
۵- بیرون زدگی و فرسودگی دیسک ( برای درمان موارد شدید بیرون زدگی دیسک استفاده نمی شود )
۶- سندروم تونل کارپال
۷- درد عصب و رگ سیاتیک
۸- سینوزیت ( شدید یا ملایم)
۹- اختلال آرنج تنیس بازان
۱۰- عفونت های دندان
۱۱- بهبودی بعد از جراحی مفاصل
۱۲- شکستگی های غیر قابل درمان
۱۳- جراحات
۱۴- آسیب دیدگی ها ورزشی

فواید اوزون( ازن( اوزن-اوزون- اوزن)-ازون( اوزن-اوزون- ازن)- اوزن) درمانی
سلول های سالم به اکسیژن نیاز دارند . به وجود آمدن بیشتر عفونت ها به دلیل حمله به سلول های بی هوازی است که در یک محیط غنی از اکسیژن رشد نمی کنند . محرومیت بدن از اکسیژن،مثلا به علت هوای آلوده، سبک زندگی بی حرکت و یا رژیم غذایی، مواد غذایی زائد که نیاز به مقدار زیادی اکسیژن برای هضم شدن دارند، میکروب های بی هوازی را به تکثیر تشویق می کنند. رشد بیش از حد میکروب های مضر باعث واکنش های آنزیمی، سوخت بیش از حد مواد زائد و سوخت و ساز بدن می شود و نهایتا مرگ را به همراه دارد. تحت شرایط بی هوازی چرخش از تنفس هوازی به تنفس بی هوازی برای سنتز انرژی در سلول ها شکل می گیرد.
برنده ی جایزه نوبل دکتر اتو داربورگدر نشان دادکه علت اصلی بروز سرطان جایگزینی اکسیژن در تنفس سلولی های طبیعی توسط تخمیر قند است. رشد سلول های سرطانی یک فرایند تخمیری است که می تواند تنها در غیاب نسبی اکسیژن آغاز شود. ازن( اوزن-اوزون- اوزن) از قدرتمندترین اکسیدکننده های طبیعت است و به همین دلیل در تصفیه ی آب و فاضلاب استفاده می شود و در حال حاضر در پزشکی اروپایی برای درمان همه چیز از جمله زخم و کلوسیت سرطان تا سکته مغزی و ایدز کاربرد دارد،ازن( اوزن-اوزون- اوزن)ی که مسئول محافظت در برابر نور ماوراء بنفش خورشید است و یا اکسید کننده ی آلاینده ها در هوا. ازن( اوزن-اوزون- اوزن) را می توان با اکسیژن پزشکی از طریق تخلیه ی الکتریکی تولید کرد. این ماده یک مخلوط گازی از اکسیژن و ازن( اوزن-اوزون- اوزن) است.

خواص پزشکی
در محدوده ی بالاتر از غلظت (سه و نیم تا پنج درصد ازن( اوزن-اوزون- اوزن) در یک اکسیژن  ازن( اوزن-اوزون- اوزن) قابلیت میکروب کشی قوی با تخریب اکسیداتیو را دارد. قدرت اکسیداتیو ثابت کرده است که در از بین بردن ویروس ها در چربی های احاطه شده مثل اپسیتین ، تبخال،ویروس سیتومگال را ویروسهایی که موجب ابتلا به هپاتیت می شود موثر است. یک مطالعه جدید نشان می دهد که درمان با حضور از ۹۷ تا صد در صد برای از بین بردن ایدز در شرایط آزمایشگاهی موثر بوده است.این تاثیرات سیستمیک ازن( اوزن-اوزون- اوزن) را می توان یک ابزار درمانی قوی تلقی کرد.

چرا که امروزه بسیاری از بیماری خود ایمنی های انسان را می توان به دلیل کاهش سطح اکسیژن بدن دانست. ازن( اوزن-اوزون- اوزن) باعث بهبود متابولیسم اکسیژن می شود ازن( اوزن-اوزون- اوزن) تحویل اکسیژن به بافت های هیپوکسیک و هم چنین فعال سازی مجدد متابولیسم اکسیژن سلولی را بهبود می بخشد. مکانیسم این اقدام های سیستمیک شامل دو فرایند مستقیم و غیر مستقیم است. ازن( اوزن-اوزون- اوزن) به طور مستقیم بار های الکتریکی غشا گلبول قرمز، افزایش انعطاف پذیری گلبولهای قرمز، در نتیجه افزایش خواص جریان خون و انتقال اکسیژن به سلول ها و بافت ها را تغییر می دهد.

این امر به ویژه در بیماری خود ایمنی انسداد شریان که در آن توده ای سکه ای از گلبول های قرمز معمولی تشکیل می شود، قابل اجرا است. مکانیسم غیر مستقیم شامل ازون( اوزن-اوزون- ازن)کافت است، یعنی واکنش یونیزه ازن( اوزن-اوزون- اوزن) با اسید های چرب غیر اشباع شده در غشا سلولی تولید پروکسید. باید دانست که رفتار ازن( اوزن-اوزون- اوزن) مانند یک یون است و نه رادیکال های آزاد ph تحت خون طبیعی و فیزیولوژیک. بنابراین هیچ واکنش زنجیره ای رادیکالی رخ نمی دهد.

پراکسید کوتاه مدت تشکیل شده در غشا به سلول تزریق شده و توسط آنزیم گلوتاتیون پراکسیداز حذف خواهد شد. بنابراین توصیه می شود که مکمل با ویتامین N یا E استیل سیستنی و سلنیوم در طول ازن( اوزن-اوزون- اوزن) تراپی برای پشتیبانی از سیستم گلوتاتیون سم زدایی استفاده شود. علاوه بر این، افزایش مسیر گلیکولیز آنزیمی منجر به افزایش آدنوزین تری فسفات (ارز انرژی سلولی )می شود. این مسئله برای درمان سکته مغزی و سوختگی اهمیت دارد.

ارتفاع سنتز آدنوزین تری فسفات باعث تشکیل پریفوکال در بخش جراحت دیده می شود و باعث به حداقل رساندن نکروز بافت و زخم های پس از آن می شود. اما این در حالی موثر است که ازن( اوزن-اوزون- اوزن) در طول ۲۴ تا ۴۸ ساعت اولیه تزریق شود. در آلمان بسیار از آمبولانس ها به ازن( اوزن-اوزون- اوزن) مجهز شده اند تا در صورت سکته مغزی بیماری خود ایمنی به صورت داخلی تزریق شوند.

ازن( اوزن-اوزون- اوزن) فعال سیستم ایمنی بدن
به خوبی ثابت شده است که ازن( اوزن-اوزون- اوزن) می تواند مونوسیت و لیفوسیت های فعال شده ناشی از سایکتوکاین مثل عامل اینترلوکین و اینترفرون و تومور نکروز را بهبود بخشد.

 

زن :

ازن( اوزن-اوزون- اوزن) عامل افزایش سلول های سفید در خون بوده و این سلول ها در مقابل ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها و سرطان از بدن محافظت می کنند و از آنجائیکه سلول های سفید نمی توانند در فقدان اکسیژن به درستی فعالیت نمایند ، توانایی خود را در از بین بردن مهاجمین از دست داده و حتی قادر نخواهند بود در مقابل سلول های سالم و نرمال نیز مقاومت کنند . ( واکنش های آلرژیک ) .
جالب است بدانید با بکارگیری ازن( اوزن-اوزون- اوزن) ، این عنصر به مدت طولانی و قابل توجه سبب افزایش میزان اکسیژن در خون شده و در نتیجه آلرژی ها نیز به سمت بی تفاوتی و عدم حساسیت گرایش پیدا می کنند .

فواید ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی :

اهمیت اکسیژن در بدن

اکسیژن عنصر ضروری برای حیات بوده و زندگی بدون آن امکان پذیر نمی باشد .عموما بیشتر عفونت ها سلول های بی هوازی هستند که محیطخوبی برای حمله عفونت هاست چون در محیط غنی از اکسیژن رشد نخواهد کرد.کم شدن و محرومیت بدن از اکسیژن به دلایلی مثل هوای آلوده _ سبک زندگی بی تحرک _رژیم غذایی نا مناسب _ مواد غذایی زائدی که برای هضم شدن نیاز به اکسیژن زیادی دارد ،باعث می شود که میکروب های بی هوازی شروع به تکثیر کنند.

رشد به رویه میکروب های مضر باعث شکسته شدن واکنش های آنزیمی به سوخت بیش از حد مواد زائد و سوخت و ساز بدن می شود  و در آخر منجر به مرگ می شود.

تحت شرایط بی هوازی مشابه سلول ها به جهش به سمت زندگی بدوی دارند .چرخش از تنفس هوازی به تنفس بی هوازی برای سنتز انرژی می باشد .

در این راستا برای استفاده از اکسیژن در درمان بیماری خود ایمنی ها از ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی استفاده می شود. این روش های درمانی ،جز درمان های جایگزین و کمکی محسوب می شوند .در این روش درمانی برای بهبود و درمان بعضی از بیمارها گاز مایع یا محلول ازون( اوزن-اوزون- ازن) دار رااز طریق خوراکی به تزریقی ،پوستی وارد بدن بیمار می شود .

ازون( اوزن-اوزون- ازن) در واقع ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافه است که باعث افزایش قدرت اکسیژن پر قدرت در اختیار سیستم درمانی قرار می گیرد .فرم ملکولی ازون( اوزن-اوزون- ازن) فرمی از اکسیژن است که در آن 13 اتم وجود دارد .که ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد اتم اضافی در این ساختار آنرا به ضدعفونی کننده و قوی ترین اکسید کننده تبدیل کرده است.

ازون( اوزن-اوزون- ازن) با متصل شدن به پروتئین های ضروری برای تنفس یاخته به عنوان یک میکروب کش عمل می کند .ازون( اوزن-اوزون- ازن) تراپی یا ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی روشی از درمان است که در آن تزریق ازون( اوزن-اوزون- ازن) انجام می شود و با افزایش جریان خون و مهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت های آسیب دیده باعث درمان می شود .

خواص پزشکی ازن( اوزن-اوزون- اوزن)

در محدوده بالاتر از غلظت سه و نیم نا پنج درصد ازن( اوزن-اوزون- اوزن) قابلیت میکروب کشی قوی با تخریب اکسیداتیو دراد.قدرت اکسیداتیو ثابت کرده است که در از بین بردن ویروس در چربی های احاطه شده مثل اپسیتین ،تبخال ،ویروس سیتومگال را ویروس هائیکه موجب ابتلا به هپاتیت می شود موثر است .

در مطالعات جدید در محیط آزمایشگاهی این روش درمانی از 97% تا 100% برای از بین بردن ایدز موثر بوده است.در غلظت های زیر 3.5 % خواص اصلی اثرات ازون( اوزن-اوزون- ازن) را می توانبا نفوذ اکسیداتیو بر متابولیسم اکسیژن ،القا آنزیم های خاص و فعال شدن سلول های دستگاه ایمنی سالم مشاهده کرد .این تاثیرات سیمستیک ازون( اوزن-اوزون- ازن) را می توان یک ابزار درمانی قوی بر شمرد چون امروز یکی از دلایل بیماری خود ایمنی های انسان به دلیل کاهش سطح اکسیژن بدن است .

ازون( اوزن-اوزون- ازن) سبب بهبود متابولیسم اکسیژن می شود . ازون( اوزن-اوزون- ازن) تحویل اکسیژن به بافت های هیپوکسیک و هم چنین فعال سازی مجدد متابولیسم اکسیژن سلولی را بهبود می بخشد .مکانیسم اقدام ای سیستمیک شامل دو فرآیند مستقیم و غیر مستقیم در ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی به طور مستقیم بارهای الکتریکی غشا گلبول قرمز ،افزایش انعطاف پذیری گلبول های قرمز در نتیجه افزایش خواص جریان خون و انتقال اکسیژن به سلول ها و بافت ها را تغییر می دهد.

این موضوع به خصوص در انسداد شریان ها که در آن توده ای از گلبول های قرمز معمولی تشکیل می شود بسیار مفید است .

مکانیسم غیر مسقیم شامل ازون( اوزن-اوزون- ازن) کافت است یعنی واکنش یونیزه ازون( اوزن-اوزون- ازن) با اسید های چرب غیر اشباع شده در غشا سلولیتولید پروکسید رفتار ازون( اوزن-اوزون- ازن) مانند یک یون است و نه رادیکال های آزاد PH تحت خون طبیعی و فیزیولوژیک .

بنابراین هیچ واکنشی زنجیره ای رادیکال رخ نمی دهد .واکنش فعال آنزیم در هموگلوبین به انتشار اکسیژن می پردازد .در بیماران دیابتی که diphospholy cerate آن ها تنبل است اهمیت دارد .پراکسید کوتاه مدت تشکیل شده در غشا به سلول تزریق شده و توسط آنزیم گلوتاتیون پراکسیداز حذف خواهد شد .بنابراین توصیه می شود که مکمل با ویتامین N و E استیل سیستنی و سلنیوم در طول ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی بای پشتیبانی از سیستم گلوتاتیون سم زدایی استفاده  شود .

علاوه بر این افزایش مسیر گلیکولیز آنزیمی منجر به افزایش آدنوزین تری فسفات (ارز انرژی سلولی)می شود .این مسئله برای درمان سکته مغزی و سوختگی اهمیت دارد .ارتفاع سنتز آدنوزین تری فسفات باعث تشکیل پریفوکال در بخش جراحت دیده می شود باعث به حداقل رساندن نکروز بافت و زخم های پس از آن می شود .اما این در حالی موثر است که ازون( اوزن-اوزون- ازن) در طول 24 تا 48 ساعت اولیه تزریق شود .

ازون( اوزن-اوزون- ازن) و سیستم ایمنی بدن

ثابت شده است می تواند مونوسیت و لیفوسیت های فعال شده ناشی از سایکتوکاین مثل عامل اینترتوکین و ایتنرمرزن و تومور نکروز را بهبود بخشد .

توانایی ازون( اوزن-اوزون- ازن) برای خارج تولید درون زایی سیتوکین ها ازون( اوزن-اوزون- ازن) را به عنوان یکی از روش های درمانی ضروری برای بیماری خود ایمنی های مزمن خود ایمنی و ویروسی ، ایذر و افسردگی تبدیل کرده است . البته بازسازی سیستم ایمنی بدن یک رویکرد کلی سم زدایی ،اصلاح شیوه ی زندگی و درمانی های عملیاتی

سوابق ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی

پیشرفت ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی در سال 1950 در اروپا اتفاق افتاد و به تدریج در همه ی اروپا ،استرالیا ،اسرائیل ،کوبا ،برزیل و کلمبیا گستر یافت .در جنگ جهانی اول ،از ازون( اوزن-اوزون- ازن) برای درمان زخم ها و عفونت ها استفاده می شد .پزشکان زیادی از ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی استفاده می کنند .وقتی که از ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی به عنوان رویکرد پاکسازی استفاده می شود درمان با آن به درستی انجام می شود وعوارض جانبی آن  تقریبا صفر است .البته نباید این ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی دارای دوز  است غافل شد و حتما استفاده از آن با نظارت انجام گیرد .

مواردی که از ازون( اوزن-اوزون- ازن) تراپی استفاده می شود شامل

سکته مغزی _ انسداد سرخرگی _نارسایی ورید _سرطان _بیماری خود ایمنی های حاد و مزمن ویروسی _زخم معده _زخم های عفونی _کرون _کولیت _اورسلاتیو و مشکلات دیسک کمر می باشد وهمچنیندر دندانپزشکی به عنوان یک ضد عفونی کننده و در اطفال برای عفونت های باکتریایی و ویروسی استفاده می شود .

به طور خیلی خاص باید به این موضوع که رساندن اکسیژن به مغز بسیار بسیار سودمند است .ازون( اوزن-اوزون- ازن) درمانی از دو جهت مفید است اول با افزایش اکسیژن برای دفاع از بدن و تحریک سیستم ایمنی بدن و هم زمان بهبود و سوخت و ساز بدن با اکسیژن، استفاده می شود .

 

مطب شخصی دکتر علی تارات بر اساس الگو گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا و رعایت استانداردهای جهان در زمینه انواع روشهای رایج تجویز اکسیژن اوزن طبی در خدمت شما عزیزان است.