اوزون تراپی مو چیست؟

اوزون تراپی برای برطرف کردن مشکلات پوست و مو نیز کاربرد دارد. این کار با استفاده از یک دستگاه مخصوص انجام می‌شود و با محصولات ازونه شده کار میشود. دستگاهی که اکسیژن  را به  اوزون  تبدیل  می­‌کند  و باعث می­‌شود  فولیکول ها و ساقه  مو تقویت شود .  بعلاوه  ،  از ازوزون برای پیشگیری از ریزش مو، موخوره و درمان شوره سر، برطرف کردن  شکنندگی موها  و افزایش ضخامت تارهای مو و در نتیجه افزایش حجم موها استفاده می­‌شود

فواید اوزون تراپی مو چیست؟ از جمله خواص و فواید بی نظیر اوزون تراپی برای مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. درمان ریزش مو

ریزش مو می تواند نتایج بسیاری از عوامل از جمله روند طبیعی پیری، تغییرات هورمونی، کمبود  مواد  مغذی  و یا  عوامل  پزشکی  و روانشناختی  باشد .  با استفاده از ژل ازوندار و اوزون درمانی  با تزریق مولکول‌های محلول در آب O3 که باعث تحریک تولید  سلول‌های مو می شوند  و به   درمان ریزش مو  کمک  می‌کند . ازن رگ‌های  خونی  ریزی  را که در اطراف فولیکول مو قرار دارند تقویت می‌کند ،  باعث  جوان  سازی  و تقویت  غده های  مو می شود، گردش خون را بهبود می بخشد و مواد مغذی را به فولیکول های مو می‌رساند. همه این عوامل می توانند ریزش کنترل نشده مو را از بین ببرند.

۲. افزایش حجم و تراکم مو با استفاده از محصولات کاملا ازون دار

اوزون حجم و تراکم مو را افزایش می دهد. این روش درمانی می تواند تار موها را ترمیم و بازسازی کند. ازون موخوره را کنترل می کند و برای موهای نازک و حساس مفید است. همچنین، بسیاری از افرادی که تحت این درمان قرار گرفته اند شاهد بهبود چشمگیر رشد موهای خود هستند .  زیرا با تقویت و تغذیه  فولیکول مو  باعث می شود تار موها قوی تر  و بیشتر رشد کنند.

۳. رطوبت رسانی به مو

رنگ  کردن  مکرر مو  باعث خشک  و شکننده شدن  ساقه مو می شود .  موهای  خشک و موخوره دار مستعد شکستن و نازک شدن هستند. اوزون تراپی مو با محبوس کردن رطوبت در ساقه مو به موهای خشک و آسیب دیده کمک می کند. این روش درمانی بی نظیر ساقه مو را تغذیه می کند،وتوسط محصولات ازون دارمو وکف سرتقویت شده و نغذیه میشود ظاهری نرم و براق به مو می بخشد، و باعث درمان وزی مو می شود. این کار برای موهای  رنگ شده مفید است زیرا پپتون ها پیوندهای تارهای مو و رنگ را تقویت می کنند تا از رنگ مو محافظت کنند.

۴. افزایش جریان خون در پوست سر

یک جنبه جالب اوزون درمانی این است که باعث افزایش یا افزایش جریان خون در پوست سر می شود. بهبود جریان خون در پوست سر باعث جوانسازی فولیکول های مو و تقویت رشد مو می شود. افزایش خون رسانی به پوست سر همچنین می تواند به مبارزه با عفونت های میکروبی پوست کمک کند.و با ژل های ازوندار کاملا سالم و تقویت شود.

۵. مبارزه با شوره سر

شوره سر یک مشکل غیر مسری پوست سر است با خارش شدید و پوسته پوسته شدن پوست سر مشخص می‌شود. ژل های اوزن می تواند پوست را با خواص ضد میکروبی قوی خود تثبیت کند. این درمان منحصر به فرد  مو باعث از بین رفتن باکتری ها و قارچ ها می شود بدون اینکه به پوست سر و مو آسیب برساند.

۶. جلوگیری از سفید شدن زودرس موها

یکی  از  دلایل  اصلی سفید  شدن  زودرس  موها  عدم  تامین مواد مغذی به اندازه کافی  به فولیکول های مو است. اوزون درمانی می تواند سرعت جذب مواد مغذی توسط فولیکول مو را افزایش دهد. علاوه بر این، اوزون به نوبه خود به حفظ رنگ طبیعی مو کمک می کند  و از سفید شدن مو در سنین جوانی جلوگیری می کند.

توضیحی از انجام کار:

موها باید تمیز و مرطوب باشد سپس از ژل ازون دار و پروتئینی استفاده میشود تا مو تقویت

گردد و کف سر کمی ماساژ داده میشد بعد از پایان این مرحله با پروب شانه ای هایفرکانسی

به کف سر و ریشه مو ها زده میشود، قسمت هایی  که  وضعیت  شدیدتری  دارد با  دستگاه پسماجت کلد کار می شود و سپس در زیر دستگاه  ازون تراپی قرار می گیرد ، توجه داشته باید که در تمام مراحل ازون وجود دارد و به همین جهت زودتر رو به بهبودی قرار میگیرد و به نتیجه خواهید رسید بدون هیچ عارضه ای.

نحوه عملکرد دستگاه اوزون تراپی مو

دستگاه اوزون تراپی یک محوطه کابینی دارد که بخار آب ۴۰ درجه درون آن  در جریان است .  البته دمای بخار آب قابل تنظیم است .  زمانی که  مو در این کابین قرار  می‌گیرد ، فولیکول های مو تحریک می‌شوند و راه برای ورود مواد مغذی به عمق ساقه و ریشه  مو باز می‌شود. سپس، مولکول های آب به وسیله امواج مافوق صوتت جزیه شده و با مولکول های اکسیژن ترکیب می‌شوند.

اتم اکسیژن از میان فولکیول های مو وارد بخش های عمیق ساقه و ریشه مو می­‌شوند و در مسیر خود با ۸۰ الی ۸۵ درصد از عناصر مو ترکیب می­‌شوند. در این فرآیند، بسیاری از میکروب ها، باکتری ها، قارچ ها و..، را از بین می‌برند و عمل استریلیزه به صورت کامل صورت می­‌گیرد.

این دستگاه سه لایت اصلی شامل موارد زیر را دارا میباشد

گرین لایت : اشعه یوی با طول موج بلند

بلو لایت : اشعه یوی با طول موج کوتاه

رد لایت : اشعه مادون قرمز

اولاپلکس تراپی چیست؟ و انواع آن کدامند؟

در مرحله آخر، محوطه کابین با ایجاد سرما و خنک کردن ناگهانی فضا باعث تحریک مجدد فولیکول ها و بسته شدن آن ها می‌­شود. بنابراین، اتم اکسیژن در بافت مو محفوظ می‌ماند و به کار خود ادامه می‌­دهد. چنانچه موها در معرض گرمای مجدد قرار نگیرند، این روند مدتی طول کشیده و اکسیداسیون متوقف نخواهد شد.

آیا اوزون درمانی مو عوارض جانبی دارد؟

اگرچه اوزون درمانی تاثیر بسیار زیادی بر درمان مشکلات مو و پوست سر دارد، اما در صورت استفاده از اوزون به میزان زیاد، می تواند اثرات بسیار سمی و مخربی روی بدن داشته باشد. مقدار کم وتنظیم شده اوزون برای درمان کافی است واین روش درمانی ترجیحاً باید با توصیه و راهنمایی یک متخصص پوست یا پزشک عمومی انجام شود.

نکته مهم دیگر برای انجام اوزون درمانی، در نظر گرفتن وضعیت سلامتی شماست . زیرا این  روش  برای  زنان  باردار  و شیرده  و افرادی که حساسیت پوستی شدید دارند توصیه نمی شود.

تاثیر اوزون تراپی بر زیبایی پوست

اوزون درمانی همچنین برای مقابله با مشکلات پوستی مانند تبخال، اگزما، آکنه و جوش بسیار موثر است و حتی می تواند برای از بین بردن جای زخم نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، باکتری ها و قارچ هایی را که عامل آکنه هستند با اکسیژن رسانی به بافت ها و خون از بین می­‌برد. 

 این روش درمانی پوست را جوان و تازه می­‌کند و چندین سال شما را جوان تر نشان می­‌دهد. همچنین باعث می­‌شود که اکسیژن بیشتری به سلول های خونی برسد. در نتیجه پوست جوان و سالم شما به مدت طولانی باقی خواهد ماند. به طور کلی، درمان اوزون برای پوست با استفاده از روش دمیدن اکسیژن و اوزون به صورت موضعی یا سونا با بخار ازن انجام می شود.

کلام آخر

اوزون تراپي مو به طور وسیع برای درمان مشكلات مو  و پوست  استفاده  می‌­شود .  برای انجام این روش درمانی حتماً یک کلینیک معتبر با شرایط محیطی مناسب را  انتخاب  کنید . چرا که لزوماً پایین بودن هزینه اوزون تراپی مو در یک کلینیک نمی‌تواند دلیلی خوبی برای انتخاب آن باشد، چرا که پای سلامتی شما در میان است. همواره به  سلامتی  خود  بیشتر از زیبایی اهمیت دهید و زیبایی خود را محدود به نگاه دیگران نکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن